Терапевтична стоматологія дитячого віку. Т. 1. Карієс зубів та його ускладнення Хоменко

Методичні вказівки, терапія - Кафедра стоматології дитячого віку Название: Терапевтична стоматологія дитячого віку. Т. 1. Карієс зубів та його ускладнення Хоменко
Формат книги: fb2, txt, epub, pdf
Размер: . MB
Скачано: раз


1 вер. 2015 ... За редакцією завідувача кафедри стоматології дитячого віку ... терапевтична стоматологія, 1 тиждень - ортодонтія, дитяча хірургічна ... ускладнень в дитячій хірургічній стоматології. .... 6 Лікування карієсу постійних зубів у дітей : преМетодичні вказівки, терапія - Кафедра стоматології дитячого вікуКарієс тимчасових зубів на стадії формування кореня ...Гострий токсичний періодонтит в тимчасових зубах виникає як наслідок застосування ..... Хоменко Л.О. Терапевтична стоматологія дитячого віку.

Ви є автором даної книги і не бажаєте щоб вона перебувала у нас на сайті, або у Вас є бажання розмістити книгу у нас, тоді пишіть нам У звязку з тим що тепер зручність сайту для мобільних пристроїв впливає на рейтинг у Пошуку Google, ми зробили адаптовану версію сайту для мобільних телефонів з новим дизайном, тепер вам зручніше буде користуватись сайтом з гаджета. Вибір кореневих пломбувальних матеріалів для заповнення каналів при лікуванні тимчасових і постійних зубів у різні вікові періоди. Раннє ураження зубів та їх швидке руй­нування часто спостерігаються в недоношених дітей, а також у тих, хто перехворів у перші місяці життя на інфекційні та інші хвороби (рахіт, диспепсія). Для під твердження цього слід ретельно оглянути і пропальпувати м'які тканини ясен і перехідної складки в ділянці ураженого зуба. Не­рідко дітей цього віку батьки приводять до стоматолога тоді, коли вже сформувався періодонтит у ділянці фронтальних зубів верхньої щелепи з норицями на яснах, грануляціями або виділенням гною з них (мал.

Воно може виникнути внаслідок хроніч­них загальносоматичних захворювань матері до вагітності, тяжких порушень обміну речовин в організмі матері в період вагітності (ток­сикози 1-ї та 2-ї половини). Гострий перебіг карієсу тимчасових зубів на стадії резорбції ко­реня діагностується рідко і, як правило, у дітей із загальними сома­тичними захворюваннями та зниженою імунною реактивністю. Це значно ускладнює диференційну діагностику різних стадій карієсу між co- бою таз його ускладненнями, що особливо часто виявляютьсяуразі множинного перебігу захворювання. Дефекти емалі доб­ре помітні при клінічному обстеженні і мають вигляд ділянок крей- доподібно зміненої емалі з видимим руйнуванням її структури. За глибиною ураження переважає се­редній та глибокий карієс, досить рідко спостерігається поверхневий карієс у вигляді пігментованої плями, яка локалізується на вестибу­лярній поверхні тимчасових іклів.

Розпочавшись на будь-якій ділянці біля шийки зуба, часто у вигляді крейдоподібної плями, карієс швид­ко охоплює всю шийку, а потім і всю коронкутимчасового зуба. Каріозні плями розташовані в місцях типовоїлокалізації карієсу, тобто у фісу- pax, на апроксимальних поверхнях різців і молярів та у пришийковій ділянці. Тому гострий пе­ребіг карієсу з розташуванням каріозної порожнини на апрокси- мальній поверхні тимчасового зуба частіше є ознакою ускладненого карієсу. Це зумовлено анатомічними особливостями будови дентину і пульпи в тимчасовихзубахуцей період: широкідентинні канальці, тонкий шар недостатньо мінералізованого дентину над пульпою, значний об'єм порожнини зуба, роги пульпи, що розташовані близько до емалево- дентинного сполучення. При цьому звертають увагу на глибину і локалізацію каріозноїпорожнини, коліріконсистенціюураженогодентину, особ­ливо стан шару дентину на дні каріозної порожнини, стан слизової оболонки ясен і перехідної складки ділянці каріозного зуба. Структура та принципи організації роботи дитячих стоматологічних кабінетів відділень, поліклінік Оцінка показників роботи дитячого стоматолога та дитячої стоматологічної структури Особливості клініки, діагностики, диференціальної діагностики періодонтитів Фізичні методи діагностики та лікування стоматологічних захворювань у дітей Визначення поширеності, інтенсивності, приросту та редукції карієсу (індекси КПВ, КП, КПп, КПП) Виявлення зубних відкладень і визначення індексів гігієни порожнини рота, РМА Формування груп ризику на основі індексів карієсу і гігієни порожнини рота Принципи формування диспансерних груп дітей із стоматологічними захворюваннями Внутрішньоканальний електрофорез при лікуванні ускладненого карієсу у дітей Вікова характеристика структури та функції органів і тканин щелепно-лицьової ділянки Невідкладна терапевтична допомога дітям (гостра серцева недостатність, кома, непритомність, колапс, шок, кровотеча, травми) Організація надання невідкладної допомоги дітям в умовах стоматологічної поліклініки Тематичний план з циклу "Дитяча стоматологія" для лікарів-стоматологів-інтернів Клінічні особливості планування програм реабілітації і прогнозування характеру перебігу каріозного процесу залежно від ступеня його активності. Тестування по розділу „Періодонтит тимчасових та постійних зубів у дітей” Анатомічні та морфологічні особливості будови тканин пародонта у дітей. Допомога дітям під час невідкладних станів, що виникли на прийомі у лікаря-стоматолога (асфіксія, анафілактичний шок, зупинка серця). Карієс тимчасових зубів на стадії формування кореня - Терапевтична стоматологія дитячого віку - Бібліотека для студента Передумовою розвитку раннього карієсу тимчасових зубів у дітей 1-3 років є порушення процесів структуроутворення твердих тканин тимчасових зубів.

Розклади і тематичні плани - Кафедра стоматології дитячого віку
Розклади і тематичні плани - Кафедра стоматології дитячого віку
Терапевтична стоматологія дитячого віку. Карієс ... Передумовою розвитку раннього карієсу тимчасових зубів у дітей 1-3 років є порушення процесів ...Частота ураження карієсом різних груп постійних зубів у дітей ...Герметизація фігур як метод профілактики карієсу зубів. ... Перелік питань до заліку із Дитячої терапевтичної стоматології ... Ускладнення під час видалення і після видалення зубів ... перебігу каріозного процесу залежно від ступеня його активності. ..

Карієс тимчасових зубів на стадії формування кореня ... Вісник проблем біології і медицини – 2015 – Вип. 1 (117). 310 ... карієсу зубів у дітей різного віку в залежності від на- ... його ускладнення, можуть призвести до негативних .... «дитяча терапевтична стоматологія». ... Попруженко Т. В. Сравнительный аТЕРАПЕВТИЧНА СТОМАТОЛОГІЯ. 78 ... СТОМАТОЛОГІЯ ДИТЯЧОГО ВІКУ ... Мета: Аналіз частоти ураження різних груп постійних зубів карієсом у дітей, яким про- ... його ускладнень в умовах загального знеболювання. ... су постійних зубів у дітей України. За даниПсихологічні аспекти поведінки дітей дошкільного віку на ...1 (58) 2009. 86. СТОМАТОЛОГІЯ ДИТЯЧОГО ВІКУ ... каф. дитячої терапевтичної стоматології ... Л.О. Хоменко) ... Лікування періодонтиту постійних зубів у дітей зали- ... ного зуба, або стінки його кореневого каналу, при на- ... ного карієсу. ... Мал.1. ПаPage 1 ... пацієнтів дитячого віку, поведінка яких впливає на процес лікування, ускладнюючи його. ... ставлення дітей дошкільного віку до стоматологічного прийому та ... ма карієсу зубів на сьогодні має велике медич ... Так, за даними Хоменко Л.О. (200український стоматологічний альманах - Українська медична ...Особливості проведення санації порожнини рота у дітей ...
Просмотров: 585 - Автор: Marti
Рекомендуем также
Опубликовано: 05 Апр 2015, 13:26 - Комментариев: (6)
Терапевтична стоматологія. 3. Хірургічна стоматологія. 4. Ортопедична стоматологія. 5. Ортодонтія. 6. Стоматологія дитячого віку. 7. Імплантологія. 8 .
uapds-1. 4-6 квітня 2013 року у старовинному, але завжди прекрасному місті ... В ній йшлося про дві важливі проблеми – це карієс зубів і захворювання тканин ... дитячого стоматолога повинно бути не лікування ускладнень карієсу, ... віку (Москаленко А.М